Mezoterapia igłowa
Zabieg Mezoterapii igłowej wykonywany jest w naszym gabinecie przez dr. med.est. Iwonę Kuleszę.
Jest to jej ulubiony zabieg , ponieważ ta technika w połączeniu z preparatami jakie stosujemy, pozwala rozwiązać problemy pacjentów o różnym podłożu. Metoda ta polega na dostarczaniu składników aktywnych do wnętrza skóry. Skóra stanowi barierę, która chroni organizm przed szkodliwym wpływem substancji pochodzących ze środowiska zewnętrznego. Dotarcie do wnętrza skóry bez aktywnego pokonania tej bariery jest niemal niemożliwe. Właśnie stąd wynika niewielka skuteczność kosmetyków, które w większości przypadków działają jedynie na zewnętrzne warstwy naskórka. Jednym z najprostszych, najbezpieczniejszych i jednocześnie najskuteczniejszych sposobów pokonania bariery naskórkowej jest wstrzyknięcie aktywnych składników wprost do wnętrza skóry. Właśnie w ten sposób działa zabieg mezoterapii igłowej.
Jakie korzyści niesie za sobą zabieg mezoterapii igłowej?
Kluczowym czynnikiem decydującym o działaniu zabiegu mezoterapii igłowej jest preparat, który wprowadzamy do wnętrza skóry. Do dyspozycji mamy kilka wysokiej jakości koktajli aktywnych składników dedykowanych do usuwania konkretnego problemu estetycznego. Wybierając odpowiedni produkt, możemy:
- poprawić odżywienie, nawilżenie i dotlenienie skóry,
- odmłodzić cerę, zredukować zmarszczki i wiotkość,
- wyrównać koloryt cery, pozbyć się przebarwień,
- ograniczyć nadmierną produkcję sebum, zmniejszyć ilość zaskórników i trądzikowych zmian zapalnych,
- zredukować blizny pozapalne, potrądzikowe,
- wzmocnić słabe, pękające naczynka krwionośne,
- przywrócić napięcie, jędrność i elastyczność skóry,
- zmniejszyć cienie pod oczami.
Mezoterapię bardzo często wykonuje się również na innych obszarach ciała niż twarz. Zabiegi pozwalają uzyskać bardzo dobre efekty w terapii:
- miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej,
- cellulitu,
- braku jędrności skóry ciała,
- rozstępów,
- blizn,
- problemów z wypadaniem włosów.
Jak wygląda zabieg? Jak często należy go powtarzać?
Przed zabiegiem mezoterapii skóra może zostać znieczulona przy pomocy specjalnej maści. Zabieg polega na wstrzykiwaniu do wnętrza skory, na głębokość ok. 2-3 mm, koktajli zawierających aktywne składniki, które dobieramy indywidualnie w zależności od aktualnych potrzeb i kondycji cery. Nakłucia są robione w odstępach ok. 5-10 mm na całej powierzchni twarzy lub w wybranej strefie na ciele. Dzięki zastosowaniu maści znieczulającej, zabieg nie jest bolesny. Mogą po nim pozostać drobne strupki, zaczerwienienia lub zasinienia w miejscach wstrzyknięć. Wszystkie tego typu objawy znikają w ciągu kilku dni.
Aby uzyskać maksymalny rezultat, warto wykonać serię 4-6 zabiegów. Odstęp pomiędzy poszczególnymi zabiegami w serii powinien wynosić od 1 do 3 tygodni.
Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej?
- aktywne infekcje bakteryjne lub wirusowe skóry,
- alergia na składniki aktywne zawarte w preparatach stosowanych podczas zabiegu,
- skłonność do powstawania blizn przerostowych,
- przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
- ciąża i okres karmienia piersią,
- choroby nowotworowe.
WAMPIRZY LIFTING
Bardzo popularnym zabiegiem stał się w ostatnim czasie twa. wampirzy lifting. Jest to mezoterapia, w której zamiast koktajlu odżywczego wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe pozyskane z krwi pacjenta, bezpośrednio przed zabiegiem.
Zabieg ten jest popularny wśród gwiazd i celebrytów – zyskał sławę dzięki Kim Kardashian, Gisele Bundchen, Joannie Krupie.
Osocze krwi to potężne narzędzie w walce o młody wygląd! Znajdują się w nim naturalne składniki, które podane bezpośrednio w głąb skóry pobudzają procesy regeneracyjne. zabieg jest całkowicie bezpieczny i daje spektakularne efekty!
EFEKTY
- poprawa ogólnej kondycji skóry
- wygładzenie zmarszczek
- poprawa elastyczności, jędrności i gęstości skóry
- rozjaśnienie, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu cery
- spłycenie blizn, również blizn potrądzikowych
- zahamowanie wypadania włosów oraz zwiększenie ich gęstości
Jak wygląda zabieg?
W pierwszym etapie zabiegu pobiera się krew od pacjenta metodą próżniową. Pobrany materiał zostaje następnie odwirowany, w wyniku czego otrzymuje się osocze krwi. W ten sposób otrzymuje się preparat osocza bogatopłytkowego, który podaje się iniekcyjnie w miejsce wymagające regeneracji. Wkłucia stymulują naturalne gromadzenie się płytek krwi, co przyspiesza procesy naprawcze. Zabieg ten jest całkowicie pozbawiony ryzyka niepożądanych efektów ubocznych i może być stosowany nawet przez alergików.