fbpx
Sun & Beauty Factory

Bez względu na to, z jakich powodów udajemy się do gabinetu kosmetologicznego, każdy zabieg musi zostać poprzedzony konsultacją. Dopiero, gdy wykluczone zostaną przeciwwskazania, można zastanowić się na skorzystaniem z dostępnych opcji. Dziś pokrótce opowiemy o tym, jak wygląda standardowa rozmowa z kosmetologiem i o jakie kwestie zapyta przed wykonaniem danego zabiegu.

Konsultacja kosmetologiczna – im więcej szczegółów, tym lepiej

Każda wizyta w salonie urody, podczas której chcemy poddać się zabiegowi z zakresu kosmetologii lub medycyny estetycznej,  powinna rozpocząć się od konsultacji ze specjalistą, który ma odpowiednie uprawnienia i kwalifikacje. W trakcie wywiadu można usłyszeć różne, bardziej lub mniej szczegółowe pytania, których cel jest dobranie najbardziej optymalnej dla Pacjenta terapii pod względem, czasu, kosztu, okresu rekonwalescencji. Podczas rozmowy jest wypełniana i podpisywana karta zabiegowa do konkretnej terapii. Co istotne, każda osoba korzystająca z naszych usług ma zakładaną tzw. kartę pacjenta z opisem problemu, uzupełniane o notatki z każdej kolejnej wizyty. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad przebiegiem terapii i jej efektami.

 

Bardzo ważne jest, by w czasie pierwszej rozmowy ustalić, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania zabiegu. To istotne z wielu względów – najważniejsze jest tu oczywiście zdrowie i samopoczucie Klienta, a także skuteczność stosowanych metod. Jakie przykładowe pytania można usłyszeć podczas konsultacji kosmetologicznej?

 

  • Czy jest pani w ciąży?
  • Czy i na co choruje pani/pan?
  • Czy i jakie leki pani/pan przyjmuje?
  • Czy wcześniej były wykonywane podobne/inne zabiegi?
  • Czy występują u pani/pana jakieś uczulenia?
  • Jak wygląda pani/pana domowa pielęgnacja skóry?
  • Jak wygląda pani/pana dieta/styl życia/aktywność fizyczna?
  • Jakie są oczekiwania wobec zabiegu?

 

Ze względu na specyfikę niektórych zabiegów kosmetolog może wykonać w trakcie konsultacji dodatkowe czynności związane ze sprawdzeniem stanu skóry twarzy lub ciała. W tym celu korzysta ze specjalnych przyrządów. W przypadku czynności skoncentrowanych wokół twarzy konieczne okaże się też zmycie makijażu. Dzięki temu specjalista może sprawdzić, czy stan cery kwalifikuje Klienta do zabiegu. Kosmetolog omawia także oczekiwania pacjenta, doradza odpowiednią metodę dedykowaną danemu problemowi natury estetycznej oraz informuje o ewentualnych kosztach terapii. Dla oceny i porównania efektów często wykonywaną są zdjęcia sylwetki lub twarzy.

Konsultacja z kosmetologiem: pierwszy etap planowania zabiegu

Na podstawie szczegółowej analizy stanu zdrowia i oczekiwań Klienta można przejść do planowania zabiegu oraz jego poszczególnych etapów. Dla bezpieczeństwa i tym samym skuteczności zaleca się, aby podczas konsultacji kosmetologicznej mówić otwarcie o ewentualnych problemach oraz potrzebach. Ważnym elementem takiego spotkania jest rozpisanie tzw. beauty planu – czyli konkretnego harmonogramu zabiegów z uwzględnieniem właściwych odstępów czasowych. Specjalista może zalecić odpowiednie kosmetyki do stosowania w domu lub suplementację jako uzupełnienie terapii. Podkreślić należy, iż domowa pielęgnacja jest uzupełnieniem gabinetowej terapii i ma na celu przedłużenie efektów wynikających z przeprowadzonego zabiegu. Jedna i druga pielęgnacja powinna ze sobą współgrać , a stosowana łącznie daje najlepsze efekty. Dlatego tak ważne jest prowadzenie terapii pod okiem eksperta, poprzedzonej profesjonalną i dokładną konsultacją. Możesz ją przeprowadzić w naszym salonie w Łodzi umawiając się pod pod nr +48 533 042 701 lub e-mail kosmetyka@sunfactory.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button