fbpx
Sun & Beauty Factory

Przesłanek do wykonania zabiegu modelowania sylwetki istnieje przynajmniej kilka. Wśród nich znajduje się m.in. kształtowanie ciała po szybkim zrzuceniu wagi. Cellulit, tkanka tłuszczowa zgromadzona w okolicy ud, brzucha i pośladków, a także wiotka, pozbawiona elastyczności skóra – to problemy, z jakimi zmagają się osoby, które myślą o zredukowaniu nadprogramowych kilogramów. Regularne ćwiczenia oraz zbilansowaną dietę można uzupełnić m.in. o zabiegi modelujące ciało wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej.

Zabiegi modelujące sylwetkę

Wśród zabiegów, które mają na celu poprawę proporcji ciała, znajdziemy m.in. kriolipolizę. Zalecana jest osobom, które zmagają się z miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej na brzuchu, biodrach, ramionach, dolnej części pleców, udach itp. Polega na redukcji tkanki tłuszczowej za sprawą działania niskiej temperatury. Komórki tłuszczowe ulegają rozbiciu tak, aby organizm mógł pozbyć się ich w naturalnym procesie metabolicznym. Jeżeli po ściśnięciu fałdki tłuszczu mają grubość powyżej 3 cm, rozważ skorzystanie z zabiegu.

 

Do czynności wykonywanych w celu modelowania sylwetki należy też endermologia. W metodzie tej wykorzystuje się działanie masażu podciśnieniowego. Odpowiednio wykonywane ruchy technikami roll in, roll out lub roll on oddziałują na fałd skórny, co skutkuje rozbiciem tkanki tłuszczowej. Zabieg wykorzystywany jest zarówno do kształtowania sylwetki, jak i redukowania zakwasów, wspierania rehabilitacji, diety i ćwiczeń lub jako zakończenie kuracji po innych zabiegach np. ok. 2 tygodnie po kriolipolizie.

 

Nie jest to jednak jedyny rodzaj zabiegu stosowanego w modelowaniu sylwetki. Wśród nich można również znaleźć elektrostymulację mięśni EMS. Zabieg jest nieinwazyjny – opiera się na stymulacji elektromagnetycznej. Mimowolne skurcze mięśni mogą przyspieszyć rozbijanie tkanki tłuszczowej, a tym samym pomagać w kształtowaniu wybranych partii ciała. Ze względu na dodatkowe działanie ujędrniające jest wybierany przez osoby aktywne fizyczne, które chcą zwiększyć efektywność treningu.

 

Warto także rozważyć skorzystanie z terapii łączonej. Na czym polega? Kosmetolog zleca wykonanie serii różnorodnych zabiegów, w odpowiednich odstępach czasu, w celu przyspieszenia utraty nadmiernej tkanki tłuszczowej lub zmniejszenia widoczności cellulitu.

 

Należy pamiętać, że każdy zabieg modelowania sylwetki musi zostać poprzedzony dokładnym wywiadem kosmetologicznym. Dopiero po wyeliminowaniu wszelkich przeciwwskazań specjalista potwierdza możliwość skorzystania z dostępnych opcji. Zapraszamy do konsultacji pod nr +48 533 042 701 lub e-mail kosmetyka@sunfactory.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button