fbpx
Sun & Beauty Factory

W ciąży ciało kobiety diametralnie się zmienia. Widać to szczególnie w okolicach brzucha. Po urodzeniu dziecka skóra jest pomarszczona i obwisła. Czy istnieje szansa na powrót do dawnej figury? Oczywiście! Aby jednak tak się stało, należy zatroszczyć się o stan skóry.

Jak dbać o skórę brzucha po ciąży?

Jedną z zalecanych metod, stosowanych przez kobiety tuż po porodzie, jest masaż brzucha wykonywany na sucho przy użyciu szczotki do masażu. To metoda, która dodatkowo relaksuje, a ponadto może łagodzić dolegliwości bólowe. Warto zaopatrzyć się w kosmetyki o działaniu ujędrniającym i nawilżającym przeznaczone dla kobiet w ciąży: kremy, balsamy czy olejki. Nie można zapominać również o aktywności fizycznej oraz zbilansowanej diecie – regularne ćwiczenia okolic brzucha powinny widocznie poprawić stanu skóry.

Zabiegi z zakresu kosmetologii estetycznej

Domową pielęgnację brzucha można uzupełnić o zabiegi z zakresu kosmetologii estetycznej. Warto pamiętać, że wyłącznie kompleksowe działanie przyspieszy powrót do formy sprzed ciąży. Dlatego tak ważne jest, aby nie zaniedbywać wymienionych wcześniej elementów, takich jak zbilansowana dieta oraz regularna aktywność fizyczna.

 

Wśród zabiegów przeznaczonych dla kobiet zmagających się z utratą jędrności na skórze brzucha znajduje się m.in. radiofrekwencja (RF) mikroigłowa. Działanie tej metody opiera się na dwóch zjawiskach: mikroperforacji skóry i energii radiofrekwencyjnej. Przeznaczony jest również dla osób z rozstępami oraz bliznami na ramionach, udach czy pośladkach.

 

Inny zabieg, który może przyczynić się do poprawy elastyczności skóry na brzuchu po ciąży, jest HIFU 3D – nieinwazyjna metoda ujędrniająca wykorzystująca ultradźwięki. Wśród wskazań do zabiegu można znaleźć też m.in. nadmiar tkanki tłuszczowej czy utratę napięcia skóry.

 

Do stosowanych zabiegów należy też endermologia. To odmiana masażu ciała, do którego wykonania wykorzystuje się działanie podciśnienia. Oddziałuje ono na skórę, zwiększając jej elastyczność oraz sprężystość. Metoda ta wykazuje też właściwości terapeutyczne i oczyszczające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button