fbpx
Sun & Beauty Factory

Sezon urlopowy trwa w najlepsze! Chęć letniego wypoczynku nie powinna uciszyć jednak zdrowego rozsądku. Przebywanie na zewnątrz w ciepły, słoneczny dzień jest przyjemne, ale może doprowadzić do takich dolegliwości, jak udar czy poparzenia skóry.

 

Wsparcia wymaga w tym czasie również cera, która w wyniku nadmiernej ekspozycji staje się przesuszona i pozbawiona elastyczności. Rozwiązanie? Odpowiednia pielęgnacja – zarówno ta wykonywana w domu, jak i salonie kosmetycznym.

Troska o cerę latem – o czym musisz pamiętać?

Latem w szczególności należy zwrócić uwagę na odpowiednie nawilżenie cery. W wyniku działania słońca skóra bardzo szybko traci wodę, co doprowadza nie tylko do przesuszenia, ale także odwodnienia jej głębszych warstw. Dodatkowo podczas letnich dni niezwykle istotna jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV. Zawsze warto mieć pod ręką krem z filtrem dopasowany do typu cery, pamiętając przy tym, że nie jest to zabezpieczenie działające w stu procentach. Zaleca się, aby ekspozycja na słońcu była stosunkowo krótka. Ponadto należy stosować nakrycie głowy, okulary z soczewkami z filtrem UV, a przede wszystkim dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu.

Zabiegi oczyszczające cerę na lato

Rozwiązaniem wspierającym pielęgnację cery latem może być medycyna estetyczna. Wśród procedur realizowanych w naszym gabinecie dostępne są takie zabiegi, jak:

 

  • peeling kawitacyjny z sonoforezą – peeling oczyszczający wykonywany przy użyciu ultradźwięków,
  • sea delight (blue lagoon) – zabieg z wykorzystaniem ekstraktu z alg,
  • x-treme – zabieg nawilżający o dodatkowym działaniu regenerującym,
  • ujędrniający masaż twarzy,
  • endermologia (endermolifting) – podciśnieniowy masaż twarzy,
  • mezoterapia igłowa – zabieg medycyny estetycznej przeznaczony do cery tłustej, pozbawionej elastyczności i jędrności.

 

Każdy taki zabieg poprzedzony zostaje dokładnym wywiadem ze specjalistą. W przypadku braku przeciwwskazań do zabiegu kosmetolog zaproponuje jeden z nich, dopasowując go do aktualnych potrzeb skóry twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button